Łagiewniki

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
2 800 000 PLN
Powierzchnia
2 024 m2
Liczba pokoi
50

Pałac Zabytek w Łagiewnikach dolnośląskie - 70% udziałów w nieruchomości na sprzedaż (w cenie 2 800 000 zł), z możliwością zakupu całego obiektu. 


Na sprzedaż piękny, XIX wieczny Zespół Pałacowo-Parkowy w centrum Łagiewnik w powiecie dzierżoniowskim , województwo dolnośląskie - jedynie 30 km od Wrocławia, Świdnicy i Ząbkowic Śląskich oraz 16 km od Dzierżoniowa. Zabytkowa posiadłość daje ogromne możliwości zarówno pod kątem inwestycyjnym jak i mieszkalnym nie tylko dzięki swojej wyjątkowej architekturze ale również dzięki bliskości miast takich jak Wrocław, Świdnica, Dzierżoniów i Ząbkowice Śląskie.

Nieruchomość można zaadaptować między innymi na:- działalność biznesową - siedziba firmy wraz z biurami,- działalność medyczną lub ośrodek opieki,- centrum konferencyjno-szkoleniowe - wraz z pokojami hotelowymi,- hotel wraz z restauracją,- ekskluzywną rezydencję.W skład całej nieruchomości wchodzi kompleks 7 działek o łącznej powierzchni 1,75 ha, na których znajdują się następujące budynki:- RZĄDCÓWKA - trzykondygnacyjny budynek z XVII w. o powierzchni użytkowej 854 m2 - wymieniona konstrukcja dachu wraz ze stropem, nowa dachówka ceramiczna, nowa stolarka okienna, nowe przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz elektryka.

Budynek posiada pozwolenie na budowę i jest aktualnie remontowany. Można w nim zaadaptować ok. 20 pokoi wraz z łazienkami oraz salą balową lub konferencyjno-szkoleniową). łącznikiem na pierwszym poziomie przechodzi się z Rządcówki do Pałacu.- PAŁAC - dwuskrzydłowy budynek z wieżą wybudowany w XIX w. o powierzchni użytkowej 1 170 m2, połączony łącznikiem z budynkiem Rządcówki. W zależności od lokalizacji w budynku jest od jednej do trzech kondygnacji.

W pałacu trwają prace remontowe przygotowujące tą część nieruchomości pod działalność hotelową bądź biurową (możliwość uzyskania ok. 20 obszernych pokoi wraz z łazienkami, lobby, kuchni i sali restauracyjnej). Częściowo wymieniona stolarka okienna. Budynek posiada dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. Bryła budynku pozwala na zamontowanie zewnętrznej windy. Klatka schodowa zlokalizowana w wieży pałacowej jest marmurowa.Zachodnie skrzydło pałacu to łącznie trzy kondygnacje (2 naziemne, 1 podziemna) o powierzchni użytkowej 240 m2. Ta część przeszła remont kapitalny i obecnie stanowi mieszkanie właścicieli nieruchomości.

Mieszkanie znajduje się na parterze oraz piętrze zachodniego skrzydła pałacu i składa się na:- piwnicę o powierzchni ok. 60 m2 z kotłownią i spiżarnią,- parter - wiatrołap z zejściem do piwnicy, hol z marmurowymi schodami prowadzącymi na piętro, otwarty salon (ok. 28 m2), kuchnia z meblami w zabudowie oraz sprzętami AGD (ok. 9 m2), WC z umywalką,- piętro - trzy sypialnie (18 m2, 18 m2, 12 m2), biuro (ok. 5 m2), pokój kąpielowy (ok. 18 m2).Dodatkowo w części mieszkalnej znajduje się kawalerka z osobnym wejściem o powierzchni 35 m2 (pokój, kuchnia, łazienka, przedpokój).- BUDYNKI GOSPODARCZE - przeznaczone do dowolnej adaptacji, murowane, parterowe, wybudowane w latach 60-tych XX w. o powierzchni: * 41 m2, * 37 m2, * 21 m2.

Na terenie nieruchomości znajduje się piękny park z zarybionym stawem oraz elementami małej architektury (altany, pergole). W parku zorganizowano ciągi komunikacyjne i uzbrojono go w instalację wodną oraz elektryczną dzięki czemu idealnie nadaje się na imprezy plenerowe lub sesje fotograficzne. Zadbany i zinwentaryzowany drzewostan wraz ze znajdującym się w nim pomnikiem przyrody jest jego dodatkowym atutem. Cała posesja jest ogrodzona i w pełni uzbrojona (sieć energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna).

Budynek Rządcówki przylega do kościoła Parafii rzymskokatolickiej pw Św. Józefa w Łagiewnikach, co jest ogromnym atutem inwestycyjnym (organizacja uroczystości). Do posesji prowadzą trzy wjazdy, a na jej terenie znajduje się obszerny parking.

Oferujemy wsparcie w zakresie czynności finansowych oraz formalno-prawnych. BEZPŁATNIE pośredniczymy w uzyskaniu kredytu oraz czynnościach notarialnych. Współpracujemy z biurami notarialnymi oraz doradcami finansowymi, którzy zaoferują najkorzystniejsze warunki kredytu lub pożyczki hipotecznej dopasowanej do Twoich potrzeb.

Zapraszam na prezentację oraz po więcej informacji.

Oferta na wyłączność, kontakt tylko przez pośrednika.


Kontakt:

WEST Nieruchomości Wrocław Kościuszki 83-89 U2A

Iwona Grześkowiak
tel.: 502 325 417
e-mail: iwona.grzeskowiak@westnieruchomosci.pl

Tomasz Szmigiel
tel. 533791277
email: e-mail: tomasz.szmigiel@westnieruchomosci.pl

WEST Nieruchomości Wrocław Kościuszki 83-89 U2A 
tel. 71 729 76 35
ul. Kościuszki 83-89 U2A
50-442 Wrocław
nr licencji osoby odpowiedzialnej zawodowo: 20737
Więcej ofert na www.westnieruchomosci.pl

UWAGA! Zamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Bus
Iwona Grześkowiak

Iwona Grześkowiak

Pośrednik ds. Nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Asari dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest WEST Nieruchomości z siedzibą przy Kościuszki 83-89 U2A, 50-441 Wrocław (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres tomasz.szmigiel@westnieruchomosci.pl… czytaj więcej

 

Najlepsze oferty w jednym miejscu