Kudowa-Zdrój

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
2 999 000 PLN
Powierzchnia
1 884,20 m2
Liczba pokoi
20

Na sprzedaż zespół budynków położony na dużej działce w Kudowie Zdrój składający się z:

- budynku mieszkalnego (rok budowy ok 1890) o powierzchni użytkowej 459.20m2

- budynku wielofunkcyjnego (obecnie obiekt gastronomiczny ) przylegającego do budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej 948,6 m2 - obecnie wykorzystywana powierzchnia to 300 m2) - rok budowy 1910 rok - młyn. Zachowana jest drewniana konstrukcja młyna, która stanowi unikat w regionie.

- stodoły o powierzchni użytkowej 315,3 m2 (rok budowy 1902)

- budynku gospodarczego wolnostojącego o powierzchni użytkowej 161.10m2 (rok budowy 1900)

- działki o powierzchni 7791 m2

Opis nieruchomości:

Budynek MIESZKALNY:
dwie kondygnacje naziemne, podpiwniczony, strych użytkowy dwupoziomowy, wykonane w technologii tradycyjnej. Fundamenty betonowe, ściany z cegły ceramicznej, stropy drewniane, nad podpiwniczeniem strop odcinkowy, schody wewnętrzne betonowe i 1 kondygnacja drewniane, dach o konstrukcji drewnianej dwuspadowy pokryty płytami eternitowymi.
Stolarka okienna drewniana i częściowo z pcv. Stolarka drzwiowa drewniana i płytowa. Podłogi cementowe, z desek, płytek ceramicznych oraz paneli podłogowych. Elewacja: tynk zwykły. Instalacje: wodno-kanalizacyjna, odgromowa, centralne ogrzewanie na ekogroszek, piec w piwnicy. Wysokości pomieszczeń: piwnice 1.95m, parter 3m, I piętro 3.10m, poddasze 2.5m. Budynek po częściowym remoncie, stan dobry. Rok budowy: 1891. Budynek gotowy do zamieszkania przy niedużym nakładzie kosztów, zagospodarowane otoczenie. Ewentualną inwestycję można podzielić na mniejsze etapy. Kubatura:2251m3. Powierzchnia użytkowa to 459 m2 a lokali mieszkalnych 253m2. Możliwa adaptacja na hotel lub pensjonat.

Budynek WIELOFUNKCYJNY:
cztery kondygnacje naziemne. W przeszłości pełnił funkcję budynku przemiałowego młyna. Obecnie pełni funkcję gastronomiczną o nazwie "Zagroda w Starym Młynie", po adaptacji parteru i pierwszej kondygnacji. Restauracja z powodzeniem funkcjonowała na rynku przez ponad 21  lat od grudnia 1998 do marca 2020 roku. Można także przebranżowić lokal na inny rodzaj działalności. Kondygnacje druga i trzecia nie zostały przebudowane. Fundamenty betonowe, ściany z cegły ceramicznej, stropy drewniane (na drugim i trzecim piętrze brak posadzek), schody wewnętrzne drewniane, na zewnątrz schody betonowe ze stopnicami obłożonymi cegłą klinkierową. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty płytami z blachy trapezowej. Stolarka okienna drewniana, na drugim i trzecim piętrze okiennice drewniane. Stolarka drzwiowa drewniana i płytowa. Posadzki cementowe, podłogi z desek, płytki ceramiczne. Elewacja: tynk zwykły, na pierwszym piętrze tynki zróżnicowane dostosowane do wystroju restauracji i zaplecza. Instalacje: wod-kan, elektryczna, odgromowa, c.o. Wysokości pomieszczeń: parter 2.9m, pierwsze i drugie piętro 3.2m, trzecie piętro 4.3m. Budynek po adaptacji i częściowym remoncie. Stan dobry. Rok budowy: 1910. Kubatura: 949m3.

Budynek GOSPODARCZY:
ze strychem użytkowym, bez podpiwniczenia, wykonany w technologii tradycyjnej. Fundamenty kamienne. Ściany częściowo murowane z cegły ceramicznej, częściowo z bloczków kamiennych. Stropy typu Kleina, schody drewniane, dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką zakładkową. Stolarka okienna drewniana, wrota drewniane, posadzki betonowe. Elewacja: na zewnątrz bez tynku, wewnątrz cementowo-wapienne. Instalacje: wodno-kanalizacyjne, elektryczna, bez ogrzewania. Wysokości pomieszczeń: parter 2.8m, strych 2.45m. Budynek po częściowym remoncie i częściowej modernizacji. Stan: dobry. Rok budowy: 1900. Kubatura 620m3.

Była STODOŁA:
ze strychem użytkowym, bez podpiwniczenia, wykonana w technologii tradycyjnej. Fundamenty betonowe, ściany z cegły ceramicznej, stropy drewniane belkowe wzmocnione podciągiem stalowym, schody drewniane, dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką cementową. Stolarka okienna drewniana, wrota drewniane. Posadzka betonowa. Instalacje: elektryczna. Tynki zewnętrzne cyklinowane, wewnętrzne cementowo-wapienne, w sanitariatach tynki obłożone płytkami ceramicznymi Stan do remontu: dachu , ubytki na tynkach wewnętrznych, zniszczona stolarka drzwiowa. Wysokości pomieszczeń: parter 2.8m, strych 2.4m. Rok budowy: 1902. Kubatura: 1233m3.

DZIAŁKA:
płaska, o kształcie wydłużonego wieloboku (zbliżonym do prostokąta), zabudowana budynkami i urządzeniami do prowadzenia działalności gastronomicznej (zajazd). Działka jest uporządkowana, częściowo utwardzona kostką granitową. Porośnięta trawą i krzewami. Dostęp do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Budynki są skoncentrowane w zachodniej części działki na około 1/3 powierzchni. Pozostała powierzchnia do wykorzystania zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest szerokie i daje wielokierunkowy potencjał inwestycyjny:
- podstawowe: rzemiosło produkcyjne, zakłady produkcyjne i usługowe niewodochłonne i nieuciążliwe poza swoją działką, przemysł, składy, magazyny, bazy przedsiębiorstw produkcyjnych, komunalnych, rolnych, komunikacyjnych, garaże
- uzupełniające: zieleń izolacyjna, parkingi, mieszkalnictwo, urządzenia infrastruktury technicznej, stacje paliw, administracja, parkingi
- dopuszczalne: handel, rzemiosło, intensywne uprawy pod osłonami.

Położenie nieruchomości: w granicach administracyjnych Kudowy Zdrój (Słone), dobra dostępność komunikacyjna - 200 metrów od międzynarodowej trasy E67 (kierunek Praga) przy jednoczesnym zacisznym położeniu. Dojazd drogą asfaltową. Do parku zdrojowego około 1300m. Dobra dostępność do obiektów handlowo-usługowych i ciągów komunikacyjnych. Ogólnie korzystne położenie.

Oferujemy wsparcie w zakresie czynności finansowych oraz formalno-prawnych. BEZPŁATNIE pośredniczymy w uzyskaniu kredytu oraz czynnościach notarialnych. Współpracujemy z biurami notarialnymi oraz doradcami finansowymi, którzy zaoferują najkorzystniejsze warunki kredytu lub pożyczki hipotecznej dopasowanej do Twoich potrzeb.

Zapraszamy na prezentację oraz po więcej informacji.
Oferta na wyłączność, kontakt tylko przez pośrednika.

Kontakt:
Grześkowiak Iwona
tel: 502-325-417
e-mail: iwona.grzeskowiak@westnieruchomosci.pl

Szmigiel Tomasz
tel: 509-518-483
e-mail: tomasz.szmigiel@westnieruchomosci.pl

WEST Nieruchomości Wrocław Kościuszki 83-89 U2A
50-442 Wrocław
ul. Kościuszki 83-89 U2
www.westnieruchomosci.pl
nr licencji osoby odpowiedzialnej zawodowo: 20737

* UWAGA! Zamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Kolej, Autobus
Tomasz Szmigiel

Tomasz Szmigiel

Właściciel biura

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Asari dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest WEST Nieruchomości z siedzibą przy Kościuszki 83-89 U2A, 50-441 Wrocław (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres tomasz.szmigiel@westnieruchomosci.pl… czytaj więcej

 

Najlepsze oferty w jednym miejscu