DOM
na
SPRZEDAŻ
2 100 000 PLN
3 230,77 PLN/m2
SOSNÓWKA
ul. Tyrolska
Opis
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży dużego domu  w Sosnówce, 8 kilometrów od Karpacza z możliwością rozbudowy jako kompleks rekreacyjny (hotelowy).

Na działce o powierzchni 12500m2 stoi dom o powierzchni 650 m2, w którym znajdują się: część z pokojami na wynajem, mieszkania, zaplecze techniczne, oraz miejsce przygotowane pod apartamenty. Obecny budynek jest obiektem do natychmiastowego wykorzystania, zarówno do zamieszkania z Rodziną , jak i prowadzenia małego Pensjonatu. Można połączyć te dwie funkcje. Piękny teren wokół budynku dla turystów. Polecam bardzo. Bardzo kameralny budynek

Atuty lokalizacji:

Liczne szlaki turystyczne, blisko do takich atrakcji jak: obiekty zabytkowe w Karpaczu (kilka km), miasto Jelenia Góra, Zamek Chojnik, Zalew Sosnówka, Ruiny Zamku Henryka, to tylko niektóre atrakcje najbliższej okolicy. Obiekt został tak zaprojektowany, aby bez problemu mogły przyjeżdżać autobusy z grupami, zaś osoby indywidualne z łatwością dojadą autem lub będą mogły dojść w ciągu kilku minut na przystanek autobusowy.
I. Dane budynku istniejącego (mieszkalnego, hotelowego) • Powierzchnia  650 m2• Ilość kondygnacji – 3

I kondygnacja – 4 pokoje, łazienka, garderoba, wc, podwójny garaż, nowoczesna kotłownia, holl, klatka schodowa, dodatkowe pomieszczenie z miejscem na łazienkę.

II kondygnacja – mieszkanie, holl, 4 sypialnie, 3 łazienki, 2 garderoby, salon z kominkiem i jadalnią, kuchnia, spiżarka, pralnia

III kondygnacja -  zgodnie z projektem przeznaczona na 4 apartamenty z osobnym wejściem. Opis techniczny budynku: Obiekt w  stanie dobrym, po remoncie, ogrzewanie podłogowe i grzejniki co. 
Kotłownia nowoczesna na pompę ciepła oraz piec gazowy.  Nowe okna i drzwi. 

Konstrukcja budynku bardzo solidna z kamienia i cegły. Po modernizacji dom można zamienić na apartamentowiec, przykładowo po cztery apartamenty na każdej kondygnacji.
II. Informacje na temat opracowanego projektu Projekt wykonano w oparciu o niezbędną dokumentację w 2019rokuBudynek 2- kondygnacyjny nawiązujący do tradycyjnego budownictwa śląskiego o wymiarach: :długość – 63,33 m, szerokość – 45,25 m, wysokość kalenicy –11,37 m

Dużym plusem oferty jest posiadane oprócz obecnego budynku,  pełnej dokumentacji, przeznaczenie terenu jest pod zabudowę mieszkalną, inną zabudowę oraz zabudowę sportowo-rekreacyjną. Wydano warunki zabudowy, na podstawie których przygotowano projekt, przygotowano przyłącza energetyczne, gazowe, wodne. Projekt obejmuje:

Sala na około 400 osób z antresolą•        Biura hotelowe zaplanowano na parterze istniejącego budynku mieszkalnego•        Parking dla samochodów i autokarów•        Ilość pokoi - 48•        Liczba kondygnacji – 2
Pozostała część działki została przygotowana pod budowę Hotelu w stylu alpejskim na 100  osób.
Z racji na malowniczą lokalizację i atrakcje terenu, w sąsiedztwie brakuje miejsc hotelowych. W pobliskim Karpaczu raczej są niewielkie szanse aby mogły powstać kolejne obiekty hotelowe. Sale konferencyjne trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem, zaś na salę weselną w atrakcyjnym terminie czasem trzeba oczekiwać nawet 2 lata.
Projekt zakłada możliwość budowy etapowej, w pierwszej kolejności salę, recepcję, zaplecze gastronomiczne, socjalne i kilka pokoi na pierwszym piętrze. Etap drugi to budowa dalszej części pokoi hotelowych, apartamentów w budynku mieszkalnym na drugim piętrze. Aktualnie zostały wykonane nasypy tarasowe pod przyszły parking.

Z racji na doświadczenie obecnego właściciela w branży turystycznej istnieje możliwość pomocy w rozwoju biznesu. 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, zadawania pytań a także na prezentację obiektu

Iwona Grześkowiak
West Nieruchomości Wrocław
50-442 WROCŁAW ul. Kościuszki 83U2A 
Tel. 502 325 417
 Biuro 71 729 76 35
 iwona.grzeskowiak@westnieruchomosci.pl

Ewa Paluch
533 791 277
ewa.paluch@westnieruchomosci.pl
Szczegóły oferty

Cena2 100 000 PLN

Cena za m23 230,77 PLN

Powierzchnia650 m2

Powierzchnia użytkowa650 m2

Powierzchnia działki12 500 m2

Powierzchnia działki - jednostkam2

Liczba pokoi10

Liczba pięter3